5 najgorszych nawyków, przez które twoja skóra szybciej się starzeje

Każda kobieta chciałaby zachować młody wygląd jak najdłużej i nie ma wśród nas takiej, która w jakiś sposób nie stara się przeciwdziałać temu procesowi. Często niestety skupiamy się nie ma tym co trzeba. Wydajemy krocie na kremy do twarzy, maseczki i drogie zabiegi kosmetyczne, które nie dają zbyt dużych efektów. Dzieje się tak ponieważ takimi działaniami nie zwalczamy przyczyn starzenia się skóry, a jedynie walczymy ze skutkami naszych złych postępowań, które się do tego przyczyniły. Co to za postępowania? Czym są te niezdrowe nawyki, które nieustannie powtarzamy, będąc nieświadomymi ich efektów na stan naszej skóry? Poznajcie 5 najbardziej wyniszczających naszą skórę nawyków.

  1. Zbyt mało snu

W dzisiejszych czasach żyjemy w takim tempie, że czasem nietrudno o zawroty głowy. Ilość obowiązków i spraw do załatwienia mogą przytłoczyć niejedną z nas. Niestety większość kobiet ma tendencję do brania sobie na głowę zbyt wielu obowiązków, czego efektem jest często zmniejszenie czasu przeznaczonego na sen. Nie tylko skóra, ale i cały nasz organizm najlepiej regeneruje się właśnie kiedy śpimy, dlatego skracanie tego magicznego procesu do mniej niż 8 godzin dziennie, prędzej czy później odciśnie swoje piętno na naszej urodzie.

  1. Niedokładny demakijaż

Znowu gubi nas pośpiech. Najczęściej makijaż zmywamy szybko, późnym wieczorem, kiedy jesteśmy tak zmęczone, że jedyne o czym marzymy, to aby jak najszybciej znaleźć się w łóżku. Niestety czasem bywa jeszcze gorzej, bo niektóre panie wcale nie kwapią się zmyciem podkładu i tuszu do rzęs przed snem. Demakijaż powinnyśmy robić zaraz po powrocie do domu, kiedy wiemy, że już nigdzie nie będziemy wychodzić. Czynność tą najlepiej zacząć od najtrudniejszych partii twarzy, czyli okolic oczu i ust. Zwilżony płynem lub mleczkiem do demakijażu wacik najpierw przytrzymajmy przez kilka sekund aby w tym czasie tusz czy szminka mogły się rozpuścić. Kiedy to nastąpi, z łatwością się ich pozbędziemy bez zbędnego i podrażniającego skórę pocierania. Błędy popełniamy też podczas zmywania podkładu, często zapominając o bokach twarzy w okolicach uszu oraz szyi. Pod koniec demakijażu warto delikatnie przetrzeć buzię wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub tonikiem, co pomoże nam sprawdzić czy na skórze nie zostały resztki makijażu.

  1. Odwodnienie

Wiadomym jest, że skóra potrafi dłużej zachować jędrność, kiedy jest odpowiednio nawilżona. Przeświadczenie, że można sobie to zapewnić samym wklepywaniem kremu w twarz jest błędne. Najbardziej optymalne nawilżenie zapewnimy sobie działając przede wszystkim od wewnątrz. Dziennie należy wypijać około 2 litry płynów, takich jak soki, koktajle, napary ziołowe, kefiry i oczywiście nie zapominajmy o wodzie! Powinnyśmy również spożywać spore ilości owoców oraz warzyw, które również same w sobie zawierają nie tylko sporo wody, ale także zbawienne dla naszej cery witaminy i minerały.

  1. Spożywanie żywności wysoko przetworzonej

Ten zły nawyk nie tylko ma zły wpływ na cerę, ale również na naszą figurę. Cukier sprawia, że nasze ciało ogólnie szybciej się starzeje i to nie żart! Fakt ten został udowodniony naukowo, przez znamienitego dermatologa Fredrica Brandta, który odkrył, że cukier przyspiesza rozkład elastyny i kolagenu- składników będących kluczowymi w utrzymaniu napiętej i sprężystej skóry. To samo tyczy się innych produktów przetworzonych typu fast food, słodycze i gazowane, słodzone napoje. Nie zawierają one ani grama składników odżywczych, a jedynie zakłócają nasz prawidłowy proces trawienia i wprowadzają do organizmu toksyny, które również sprawiają, że starzejemy się szybciej.

  1. Spożywanie używek

Palenie papierosów, picie zbyt dużej ilości kawy oraz nadmiernie spożywanie alkoholu, czy tego chcemy czy nie jest bardzo widoczne na naszej twarzy. Skóra staje się szara, sucha i niedotleniona, ponieważ te substancje niezwykle ją wysuszają. Brakuje jej blasku, sprawiając, że wyglądamy na permanentnie zmęczonych. Jednocześnie cierpi przy tym stan naszych włosów, paznokci oraz zębów. Używki te najlepiej jest ograniczyć lub, jeśli to możliwe, całkowicie się ich pozbyć.