Farbowanie Inoa – koloryzacja włosów bez amoniaku

Zmiana koloru włosów to najprostszy sposób na odświeżenie swojego wyglądu. A zmiana na blond – doskonały wybór, jasne włosy bowiem dodają wdzięku, odmładzają twarz i rozjaśniają ją, a także łagodzą rysy twarzy. Jednak osiągnięcie wymarzonego koloru, czy to eleganckiego chłodnego blondu, czy innego odcienia, może wiązać się z uszkodzeniem struktury włosów, w szczególności tych delikatnych. W konsekwencji pasma stają się suche i zniszczone, a kolor szybko blaknie. Istnieje jednak sposób, by zniszczenia te ograniczyć i zachować pasma w doskonałej formie. Sposób ten to farby do włosów bez amoniaku.

Bezpieczna koloryzacja bez amoniaku – farbowanie Inoa

Szkodliwość farb do włosów sprowadza się właściwie do jednej substancji, bez której wydawałoby się, trwała farba nie mogłaby działać – amoniaku. Trwała koloryzacja włosów polega bowiem na wprowadzeniu barwnika w głąb włosa, tak, by kolor tam pozostał, podczas gdy nietrwałe produkty jedynie otulają włos pigmentem, który stopniowo się zmywa. W tradycyjnej farbie funkcję nośnika pigmentu, który odchyla łuski włosa i wprowadza cząsteczki barwnika do środka, pełni właśnie amoniak. Substancja ta ma silny i drażniący zapach, jednak może również powodować uczulenia oraz podrażniać skórę. Podczas farbowania włosów pasma ulegają zniszczeniu i osłabieniu, a łuski pozostają odchylone, co czyni kosmyki jeszcze bardziej podatnymi na uszkodzenia. W konsekwencji włosy stają się suche, matowe i łamliwe.

Farbowanie produktami Inoa jest bezpieczniejsze dla włosów, ponieważ amoniak zastąpiono substancją działającą o wiele bardziej delikatnie. Dzięki temu pasma podczas koloryzacji nie ulegają uszkodzeniom, a potencjalne zniszczenia są o wiele mniejsze.

Zalety farbowania produktami Inoa:

  • Pokrycie do 100% siwych włosów. Czyni to farby do włosów bez amoniaku doskonała alternatywą dla tradycyjnych farb odpowiednią dla wszystkich, także tych, którym zależy na dokładnym pokryciu włosów pozbawionych już pigmentu.
  • Kolor jest jednolity i intensywny, doskonale pokrywa odrosty, co sprawia, że fryzura wygląda naturalnie. Odcień pełny jest blasku.
  • Kolor utrzymuje się na włosach do sześciu tygodni, jest zatem trwały i przez długi czas wygląda świetnie.
  • Włosy po farbowaniu są w doskonałej kondycji. Pięknie lśnią, są gładkie i miękkie.
  • Kosmyki nie ulegają zniszczeniu podczas zabiegu koloryzacji. Dlaczego? To zasługa specjalnie opracowanej technologii olejowej. Zawarte w farbach Inoa oleje chronią pasma podczas farbowania, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniom. Dodatkowo pielęgnują kosmyki, pozostawiając je w doskonałej kondycji.
  • Farbowanie Inoa to sposób na uzyskanie idealnego chłodnego blondu. Gama odcieni jest na tyle szeroka, że każda osoba dobierze kolor najlepszy dla siebie, a także otrzyma gwarancję, że odcień będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyła – chłodny i szlachetny.

Komu pasują jasne włosy?

Odcienie blondu pasują właściwie każdej osobie. Sekret doskonałego wyglądu tkwi w odpowiednim doborze koloru. Najprościej kierować się zasadą: do jasnej karnacji oraz dla osób o naturalnie jasnych włosach warto wybierać jaśniejsze odcienie blondu. Natomiast ci, którzy naturalnie posiadają pasma ciemniejsze oraz bardziej oliwkową cerę, będą wyglądać najkorzystniej w naturalnych i ciemniejszych blondach. Farbowanie włosów na blond nie jest trudne, nie szkodzi także włosom pod warunkiem, że produkt do koloryzacji zostanie dobrany odpowiednio.