lifting twarzy

Głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry już po jednym zabiegu. Poznaj moc działania lasera CO2!

Zabieg laserem CO2, zwany też resurfacingiem czy frakcjonowaniem skóry, jest bardzo często stosowaną przez specjalistów medycyny estetycznej metodą regeneracji i rewitalizacji skóry. Na czym polega? Jakie są największe zalety lasera frakcyjnego CO2? I kiedy naprawdę warto zdecydować się na zabieg z jego wykorzystaniem? Na te pytania odpowiadamy wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, specjalizującej się w przeprowadzaniu zabiegów laserowych.

Zabieg laserowy na twarz CO2 – na czym polega?

Zabieg laserowy wykonywany przy pomocy dobrze znanego w medycynie lasera frakcyjnego CO2 polega na oddziaływaniu na skórę mikrowiązkami światła, które pochłaniane jest przez znajdującą się w skórze wodę. Promieniowanie lasera frakcyjnego wywołuje proces ablacji, czyli odparowania wody, oraz koagulację tkanek w strefach mikrotermalnych. Rozszczepiona wiązka światła laserowego dostarcza energię cieplną w głębokie warstwy skóry i aktywuje procesy regeneracyjne, czego skutkiem jest synteza kolagenu i elastyny. W wyniku działania lasera frakcyjnego CO2 dochodzi do kontrolowanych i fragmentarycznych mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do regeneracji i rewitalizacji – skóra nie zostaje uszkodzona na całej powierzchni, bo światło wnika w jej głąb wybiórczo.

Proces ten bardzo skuteczne stymuluje komórki skóry do odnowy, czego efektem jest poprawa napięcia, elastyczności i kolorytu skóry. Zabieg nie bez powodu nazywany jest też laserowym odmładzaniem twarzy – skóra staje się ujędrniona, zmarszczki spłycone, zaś jej koloryt zdecydowanie bardziej promienny. Zabieg laserowy przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 pozwoli nam także pozbyć się innych uporczywych niedoskonałości, np. blizn, rozstępów, przebarwień czy rozszerzonych porów.

Dla kogo rewitalizacja i regeneracja laserem frakcyjnym CO2?

Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki podkreślają, że ogromną zaletą lasera frakcyjnego CO2 jest możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Oznacza to m.in. możliwość zastosowania bezpośrednio w problematycznym miejscu, np. w okolicy oczu czy na wybraną bliznę. Choć zabiegi laserem frakcyjnym najczęściej wykonywane są na twarzy, szyi czy dekolcie, urządzenie można stosować na całym ciele – w tym również np. do usuwania rozstępów znajdujących się na brzuchu, udach czy ramionach.

Na terapię z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 można zdecydować się w każdym wieku, choć najczęściej specjaliści polecają ją osobom po trzydziestym roku życia, które zauważyły na swojej skórze pierwsze objawy fotostarzenia, a także osobom, które chciałyby zlikwidować różnego rodzaju blizny (potrądzikowe, pourazowe, powypadkowe, pooperacyjne), rozstępy, przebarwienia skórne czy wszelkie nierówności. Oczywiście, jak przy każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, o czym jednak poinformuje specjalista na wizycie konsultacyjnej.

Leczenie laserowe CO2 – efekty

Pierwsze efekty zabiegu z wykorzystaniem lasera CO2 będą widoczne już po upływie około dwóch tygodni, kiedy skóra złuszczy się i wygoi, zaś pełnego rezultatu możemy oczekiwać po kilku miesiącach. Skóra po zabiegu laserem CO2 będzie bardziej ujędrniona i napięta, blizny i bruzdy zostaną wygładzone, zaś zmarszczki spłycone. Zabieg wpłynie też bardzo pozytywnie na koloryt cery, która stanie się bardziej rozświetlona, promienna i jednorodna.

Więcej informacji na temat rewitalizacji i regeneracji skóry laserem frakcyjnym CO2 znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/laser-co2/