Innowacyjne narzędzie protetyczne – system CEREC

Dbałość o uzębienie to w dzisiejszej rzeczywistości właściwie konieczność, nie tylko ze względu na zdrowie zębów i funkcjonalność w prawidłowym rozdrabnianiu spożywanych pokarmów, lecz także względy estetyczne. Osoby, które często spotykają się z innymi, zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Braki w uzębieniu mogą stać się barierą w kontaktach interpersonalnych, dlatego ich uzupełnienie jest szczególnym wyzwaniem dla specjalistów. Chodzi o to, żeby techniki protetyczne umożliwiały uzyskanie naturalnego efektu w krótkim czasie. Takimi właśnie cechami charakteryzuje się system CEREC, który jest wykorzystywany w protetyce stomatologicznej, jako skuteczny sposób na solidnie wykonane, niesamowicie szybkie i jednocześnie naturalnie wyglądające uzupełnienia brakujących zębów. Na czym polega innowacyjność tej technologii?

Współczesna protetyka stomatologiczna – jakie są możliwości?

Możliwości współczesnej protetyki stomatologicznej są ogromne. Praktycznie nie ma takiego braku w uzębieniu, którego nie można byłoby naprawić i zlikwidować. Wykorzystanie w praktyce lekarskiej innowacyjnych metod leczenia oraz najnowszej generacji urządzeń sprawia, że każda trudność jest do pokonania. Niezależnie więc od tego, czy pacjentowi brakuje zęba całego czy jego kawałka, jest on jedynie lekko uszkodzony lub nie ma ich kilku czy nawet całej szczęki, lekarz zaopatrzony w odpowiednie środki jest w stanie udzielić mu natychmiastowej i satysfakcjonującej pomocy.

Hit wśród amerykańskich gwiazd – licówki na zęby

Topowi amerykańscy aktorzy skorzystali z uzupełnień protetycznych, dzięki czemu mogą być dumni ze swoich uśmiechów. Obecnie wiele znanych osób korzysta z tego rodzaju pomocy, w celu uzyskania spektakularnych efektów leczenia. Prawdziwym hitem wśród gwiazd o światowej sławie są licówki na zęby, które fenomenalnie maskują niedoskonałości, głównie zębów przednich. Mogą to być – szparowatość, pęknięcia i ukruszenia uzębienia, a także nierówny kształt czy nieodpowiednia wielkość. Na szczęście, szerokie spektrum rozwiązań poprawy prezencji uśmiechu jest aktualnie dostępne dla nas wszystkich. Zaawansowane technologie protetyki stomatologicznej wykorzystuje m.in. warszawska klinika Smile Design Clinic.

Implanty zębowe – solidna podstawa do koron zębowych

Popularnym i cieszącym się wysokim poziomem uznania rozwiązaniem są implanty zębowe. Te sztuczne korzenie pozwalają na stabilne i długotrwałe utrzymanie odbudowy protetycznej, takiej jak korona, most czy proteza. Co ciekawe, wykonane z tytanu śruby implantów zębów nie zawsze muszą być wykonane, jako odpowiedniki podłoża do zębów jeden do jednego, ponieważ zdarza się, że wystarczy wykonać kilkupunktową implantację, żeby umieścić na niej protezę.

System CEREC – przełomowa technologia na miarę naszych czasów

Wykonanie idealnie dopasowanych, wysokojakościowych licówek na zęby, koron zębowych, mostów, wypełnień typu inlay, onlay, overlay czy protez zębowych w jeden dzień dotychczas nie było możliwe. Tego rodzaju problem mógł być rozwiązany jedynie w dłuższym czasie, po wykonaniu wycisków oraz przygotowaniu odbudowy protetycznej przez specjalistę. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła dzięki zastosowaniu systemu CEREC, który zrewolucjonizował rynek usług protetyki stomatologicznej. Przełomowa technologia CAD/CAM oraz użycie frezarki cyfrowej stworzyło nowe możliwości całkowitego leczenia w ciągu jednej wizyty!

Więcej o protetyce stomatologicznej dowiesz się w Smile Design Clinic w Warszawie.