Jak dbać o stopy zimą – czyli jaka powinna być pielęgnacja stóp?

Zimą, kiedy chodzimy w zimowym, ciepłym obuwiu, nasze stopy często narażone są na przegrzanie, a to nie wpływa dobrze na ich delikatną skórę. Ich pielęgnacja o tej porze roku jest szczególnie ważna – nie tylko dlatego, że mogą być przegrzewane, ale – wręcz przeciwnie – równie często grozi im przemarznięcie. Choć chowamy je w grubych skarpetkach, lepiej zatroszczyć się o nie tak samo jak latem. Chyba chcemy, aby były piękne cały rok? Oto parę porad dla stóp, które potrzebują regeneracji.

Pielęgnacja stóp zimą – najważniejsza jest regularność!

Aby skóra naszych stóp nie stała się przesuszona, powinniśmy przede wszystkim zadbać o regularną pielęgnację. Nie chodzi tu o nie wiadomo jakie zabiegi – wystarczy poświęcić im zaledwie parę minut dziennie, aby zniwelować szorstką skórę. W końcu piękne stopy to gładkie stopy. Pamiętaj, aby po każdym prysznicu czy kąpieli (te postaraj się ograniczyć, ponieważ sucha skóra na stopach jest częstą konsekwencją ich nadużywania) dokładnie osuszyć stopy i posmarować je kremem (nakładaj go rano i wieczorem).

Jaki wybrać krem do stóp? Nie może to być ten sam, którego używaliśmy latem. Zimą stopy potrzebują zdecydowanie silniej nawilżających kremów, bogatych w składniki odżywcze. Najlepsze dodatki to gliceryna, mocznik czy witamina E. Równie dobrze sprawdzi się olej z kiełków pszenicy i wyciąg z rumianku, który łagodzi podrażnienia.

Poza codzienną pielęgnacją trzeba znaleźć choć jeden dzień w tygodniu, w którym poświęcimy swoim stopom trochę więcej czasu. Dobrze będzie wymoczyć je w wodzie z dodatkiem soli do stóp, a następnie wykonać staranny pedicure: usunąć skórki i zrogowacenia, wykonać dokładny peeling, a później nałożyć głęboko odżywiającą maseczkę. Za taki zabieg najlepiej zabrać się wieczorem – wtedy maseczkę nakładamy na noc. Efekt odżywienia będzie skuteczniejszy, jeżeli założymy na stopy zwykłe woreczki foliowe, a na nie grube skarpetki.

Inne sposoby pielęgnacji stóp

Możemy również w warunkach domowych sprawić, aby nasze stopy pozostały zdrowe i piękne. Najlepiej podziałają na nie “kąpiele” i maseczki. Kąpiele mogą być mleczne lub rumiankowe. Tę ostatnią robi się najłatwiej – wystarczy wlać do miski z wodą napar i moczyć stopy aż do wystygnięcia wody. Kąpiel mleczna jest już nieco bardziej skomplikowana – do szklanki ciepłego mleka dodajemy łyżkę cynamonu, sok z jednej cytryny oraz dwie łyżki oliwy. Mieszamy i dolewamy do ciepłej wody.

Poza kąpielami możemy również sami stworzyć odżywiające maseczki. Jedną z nich jest maseczka bananowa. Wystarczy rozgnieść trzy banany i dodać do nich dwie łyżki białego sera oraz łyżkę miodu (taką maskę możesz stosować również na twarz).

Profesjonalna pielęgnacja stóp

Jeżeli nasze stopy potrzebują bardziej profesjonalnej pielęgnacji, dobrze pomyśleć o wizycie w gabinecie podologicznym. W gabinecie Satin uzyskasz fachową pomoc – profilaktyczny zabieg podologiczny nie jest zwykłym pedicurem. Dowiesz się, jak dbać o stopy, a podolog zadba, abyśmy uzyskali to, po co przyszliśmy – czyli zdrowe stopy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profilaktycznego zabiegu podologicznego, wejdź na: satin.pl.