jak schudnąć po ciąży beautyskin

Jak schudnąć po ciąży? Czyli kilka sposobów na to, by odzyskać piękną figurę po ciąży

Okres 9 miesięcy ciąży to zdecydowanie jedna z większych rewolucji w organizmie kobiety. W tym czasie zachodzi bardzo wiele zmian w gospodarce hormonalnej, w figurze, a także pracy podstawowych narządów – występują chociażby zakłócenia w trawieniu i przemianie materii, układzie krwionośnym czy innych. Figura po ciąży może się znacznie zmienić, wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak schudnąć po ciąży oraz jak uniknąć nieestetycznych rozstępów.

Zachcianki i nadliczbowe kilogramy

Podstawowym problemem w czasie ciąży jest kontrolowanie wagi. Trudno bowiem dokładnie określić, jaka część wagi jest naturalnym przyrostem związanym z rozwojem dziecka, a kiedy jest to sygnał, że w organizmie zaczyna odkładać się nadmierna tkanka tłuszczowa. Do tego często dochodzą zachcianki kulinarne, nieregularne podjadanie i mniejsza aktywność fizyczna. W takich okolicznościach nie jest trudno o nadliczbowe kilogramy, które po porodzie zaowocują zmianą całej sylwetki. Wówczas, aby odzyskać dawną figurę po ciąży niezbędna będzie redukcja tkanki tłuszczowej. Jak to zrobić?

  • ćwiczenia – oczywiście ruch jest najlepszym sposobem na to, aby spalić nadmiar tłuszczu w organizmie. O ile stan zdrowia na to pozwala, najlepiej rozpocząć łagodne treningi, które pozwolą przywrócić ciału po ciąży dawny wygląd i wysmuklić sylwetkę;
  • dieta – wskazana nie tylko po to, aby odzyskać figurę po ciąży, ale również po to, by wyrównać niedobory witamin i mikroelementów po porodzie. W utrzymaniu diety pomocne jest również karmienie piersią. Zgodnie z zaleceniami należy wówczas unikać potraw ciężkostrawnych i przetworzonych. Zarówno dieta, jak i karmienie piersią pozwalają szybko zrzucić nadmiar kilogramów;
  • zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej – modelowanie ciała po ciąży niestety nie zawsze jest łatwe. Niekiedy nawet kilka miesięcy później, wciąż widoczne są nadmiary tłuszczu nagromadzone podczas noszenia dziecka pod sercem. Niekiedy same ćwiczenia i dieta nie pomagają. Wówczas warto udać się do profesjonalnej kliniki na zabiegi ultradźwiękami, które pomogą skutecznie rozbić nadmiar tłuszczu i wymodelować sylwetkę. Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej dostępne są w klinice BeautySkin w Warszawie.

Tygrysie paski, czyli rozstępy po ciąży

Powrót do pięknej figury po ciąży to także zmagania z nieestetycznymi zmianami skórnymi. Gwałtowne wahania wagi nie są bowiem sprzyjające dla skóry i w efekcie mogą powodować trwałe zmiany. Rozstępy po ciąży to jeden z częstszych problemów. Oczywiście najważniejsze jest zapobieganie ich powstawaniu jeszcze w czasie ciąży i staranne natłuszczanie obszarów narażonych na powstanie rozstępów i blizn. Nie zawsze jest to jednak możliwe i skuteczne, wówczas, jakiś czas po porodzie należy zastanowić się nad redukcją rozstępów. Samodzielna walka z rozstępami jest możliwa jedynie w początkowej fazie ich rozwoju, kiedy mają odcień bladoróżowy. Kiedy zrobią się białe, żadne domowe zabiegi i preparaty nie będą w stanie cofnąć tych zmian. Wówczas niezbędne jest wykonanie specjalnych zabiegów laserowych. Za pomocą precyzyjnego światła lasera można całkowicie zredukować niekorzystne zmiany, skutecznie i bezpiecznie. Zabiegi laserowe na redukcję rozstępów znaleźć można np. w klinice BeautySkin w Warszawie.

Mięśnie brzucha a figura po ciąży

W walce o piękną sylwetkę po porodzie nie można pominąć ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jest to bardzo ważne, aby pobudzić mięśnie gładkie, by mogły szybko i skutecznie się obkurczyć, po tym, jak z ogromnym wysiłkiem trzymały rosnący przez 9 miesięcy brzuch. Wzmocnienie mięśni brzucha oraz kręgosłupa pozwoli odzyskać dawną postawę.