laseroterapia

Jak usunąć żylaki? Metody chirurgii naczyniowej

Żylaki to bardzo uciążliwy defekt kosmetyczny, który nie pozwala eksponować nóg oraz problem zdrowotny, który może mieć poważne konsekwencje. Żylaki to niebieskie lub ciemnofioletowe żyły, bardzo często są poskręcane i wypukłe. Sprawiają, że nogi pod koniec dnia są obolałe i opuchnięte. Osoby, które zauważają na swoim ciele żylaki powinny jak najszybciej zadbać o ich profilaktykę, a jeśli jest taka potrzeba – na ich usunięcie. Żylaki występują u osób dorosłych i najczęściej mają podłoże genetyczne. Jednak warto pamiętać, że żylaki mogą być powiązane z jakąś chorobą – np. z miażdżycą.

Metody leczenia żylaków

Powiększone żyły same nie znikną, mogą tylko stawać się coraz bardziej widoczne. Dlatego niezbędne jest ich leczenie. Specjaliści chirurgii naczyniowej z kliniki w Nowym Targu Lasermed wskazują na nowoczesne metody laseroterapii, które skutecznie leczą powiększone żyły. Na czym więc polega zabieg zamykania żylaków? Żylak powstaje na skutek zatrzymania niedotlenionej krwi w żyle. Dzieje się tak przez dysfunkcję zastawek żylnych, które się nie domykają, a to z kolei prowadzi do cofania się krwi i jej zalegania. Zabieg ma na celu zniszczenie tkanki żylnej, co zapewni krwi swobodny przepływ. Laseroterapia jest skuteczną metodą leczenia żylaków oraz bardzo bezpieczną. Jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznych zabiegów. Co więcej, po zabiegu Pacjent może od razu wrócić do domu. Oprócz udrożnienia żył, znikają również brzydkie niebieskie linie na nogach. Jeden zabieg laserem Fotona Spectro SP,  a efekty są podwójne – polepszenie stanu zdrowia oraz atrakcyjniejszy wygląd nóg.

Inne metody leczenia żylaków

Lekarze z Lasermed podkreślają, że laseroterapia nie jest jedyną metodą leczenia żylaków, lecz niewątpliwie jest najskuteczniejsza. Jednak nie wszystkie osoby, ze względu na swój stan zdrowia mogą sobie na nią pozwolić. Na szczęście chirurgia naczyniowa dysponuje jeszcze innymi, również skutecznymi metodami. Skleroterapia to metoda stosowana we wczesnych stadiach choroby żył i polega na wpuszczeniu w światło powiększonej żyły substancji, która ma za zadanie zamknięcie powiększonego naczynia. Zabieg jest przeznaczony do leczenia małych i miejscowych żylaków. Kolejną metodą jest miniflebektomia. Polega na nacinaniu skóry, a następnie jej zszyciu. Ten zabieg jest dedykowany osobom z rozległymi żylakami. Ostatnia metoda, klasyczna, polega na chirurgicznym usunięciu chorych żył. O wyborze terapii decyduje lekarz, który po konsultacji z Pacjentem jest w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie dla chorych nóg.

Jak zapobiec powstawaniu żylaków?

Chirurgia naczyniowa dysponuje wieloma bardzo skutecznymi metodami leczenia żylaków. Jednak należy zrobić wszystko, by uniknąć operacji. Bardzo ważna jest profilaktyka żylaków, szczególnie u osób, które wiedzą, że mogą skłonność do powiększania się żył odziedziczyć. Specjaliści z kliniki Lasermed wymienili parę rad, jak uniknąć powstawania żylaków:

  • należy unikać długotrwałego stania,
  • należy dbać o swoją dietę – nadwaga i otyłość sprzyjają pojawianiu się żylaków,
  • należy unikać dźwigania ciężarów,
  • należy unikać długotrwałego przebywania w wysokiej temperaturze.

Na żylaki są narażone również kobiety w ciąży oraz osoby, które mają problemy hormonalne. W takich sytuacjach należy jeszcze bardziej zadbać o profilaktykę żył kończyn dolnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach leczenia żylaków kończyn dolnych, wejdź na stronę: https://www.lasermed.com.pl/oferta/#usuwanie-zylakow