Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

W XXI wieku każdy chce cieszyć się pięknym, zdrowym i białym uśmiechem. Postęp medycyny i farmacji ułatwia nam to zadanie. Dostępne na rynku pasty leczą, wybielają i wzmacniają zęby oraz dziąsła. Najważniejsze jest dobranie właściwej pasty do indywidualnych potrzeb.

Pasty do zębów w XXI wieku

Pasty likwidują przebarwienia, wybielają, leczą nadwrażliwość, odświeżają oddech, zapobiegają chorobom zębów i dziąseł. W aptekach i drogeriach półki uginają się pod ciężarem produktów wielu marek, różnego przeznaczenia i działania. Są pasty dla dzieci, osób starszych, a nawet palaczy, o przeróżnych smakach, kolorach, zapachach. Dziś każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Zapobiegamy próchnicy!

Zdecydowanie większa część past zawiera związki fluoru, takie jak: aminofluorki, fluorek sodu, fluorek cyny – sprzyjające remineralizacji szkliwa. Podczas szczotkowania zębów fluor reaguje ze szkliwem, wzmacnia jego odporność na szkodliwe działanie kwasów oraz bakterii. Dzięki temu zachorowania na próchnicę zmniejszyły się o 30%.

W celu odpowiedniego zastosowania fluoru, należy wybrać pasty zawierające odpowiednie stężenie. Osoby dorosłe powinny wybierać produkty zawierające 1500 ppm. Dorosłym zaleca się mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie przez około 3 minuty. Kolejnym środkiem przeciwdziałającym powstawaniu próchnicy jest ksylitol, który podnosi pH w ustach, hamuje rozwój bakterii, wspomaga proces remineralizacji szkliwa.

Dla zębów nadwrażliwych

Zębina, znajdująca się pod szkliwem, posiada liczne kanaliki przewodzące bodźce do miazgi. Jeśli nasze zęby mają odsłonięte szyjki lub szkliwo zębów jest porowate, możemy odczuwać ból przy spożywaniu zimnych albo gorących napojów czy dań. Przy tego typu nadwrażliwości warto sięgnąć po pastę tworzącą warstwę ochronną i uszczelniającą kanaliki.

Dla zdrowych dziąseł

Kiedy nasze dziąsła są opuchnięte, zaczerwienione lub krwawią, należy wybrać pasty zawierające wyciągi czy olejki ziołowe o działaniu przeciwbakteryjnym i odkażającym, zawierające substancje przyśpieszające gojenie.

Pasty wybielające – czy to dobry wybór?

Pasty wybielające nie zawsze i nie dla każdego nadają się do codziennego stosowania oraz zapewniania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Pasty wybielające zawierają dwa rodzaje substancji takich jak:

  • krzemionka, pirofosforany – ścierające nagromadzony osad,
  • soda, nadtlenek wodoru – rozjaśniające przebarwienia.

Stosowanie tego rodzaju past powinno być konsultowane z lekarzem stomatologiem. W Smile Design Clinic uzyskamy informacje, która z oferowanych na rynku past do zębów będzie idealnie odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Warto pamiętać o systematycznych wizytach u stomatologa w celu utrzymania prawidłowej higieny oraz zdrowia jamy ustnej.

Dowiedz się więcej na stronie – Smile Design Clinic.