Leczenie braku zrostu kości jeszcze nigdy nie było tak proste! Poznaj innowacyjny, nieinwazyjny, ultradźwiękowy system Exogen i zobacz, jak przyśpieszyć gojenie ran!

Długotrwałe zrastanie się kości po urazach stanowi duże utrapienie i często sprawia uciążliwy ból. Długi czas gojenia ran wprowadza nas w przytłaczający nastrój, skóra po urazach wygląda nieestetycznie i przypomina nam przykre okoliczności powstania uszczerbku na zdrowiu. Jeszcze do niedawna leczenie braku zrostu kości oraz gojenie ran wiązało się nie tyle z wysokimi kosztami co z dużą bolesnością i szpecącymi bliznami.

Dziś jednak znalazł się na to niezawodny sposób: innowacyjne urządzenie Exogen – nieinwazyjny, ultradźwiękowy system, który doskonale wspomaga leczenie braku zrostu kości i perfekcyjnie przyśpiesza gojenie świeżych złamań. Leczenie systemem Exogen doskonale skraca czas gojenia powstałych złamań i przyśpiesza powrót do pełnej aktywności fizycznej pacjenta.

Exogen – innowacyjny sposób na leczenie braku zrostu kości oraz przyśpieszenie gojenia świeżych złamań

Długi czas gojenia złamań i brak zrostu kości nie musi już stanowić żadnego problemu. Dzięki nowoczesnym technologiom, jakie oferuje współczesna ortopedia możemy łatwo przyspieszyć zrost kości oraz gojenie świeżych złamań. Exogen pomoże nam w dolegliwościach, które towarzyszą po złamaniach kości w bezpieczny sposób.

Exogen – ultradźwiękowy system gojenia kości

Exogen jest nieinwazyjnym, ultradźwiękowym systemem, który wspomaga leczenie braku zrostu kości oraz przyspiesza gojenie świeżych złamań. Jak twierdzą eksperci z łukowskiej Kliniki ORTODENTIKA,  leczenie systemem Exogen skraca czas gojenia złamań, pobudza proces angiogenezy w okolicy szczeliny złamania oraz przyspiesza powrót do pełnej aktywności fizycznej pacjentów.

Szybsze i lepsze gojenie złamań tylko z Exogen

Badania specjalistyczne wykazały zdecydowane przyspieszenie gojenia z zastosowaniem nieinwazyjnego systemu, jakim jest Exogen. Czas codziennej terapii innowacyjnym aparatem Exogen wynosi 20 min, okres terapii od 2 do 5 miesięcy w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta i rodzaju złamania oraz czasu rozpoczęcia terapii od chwili złamania . Zabieg systemem Exogen to gwarancja skuteczności! Eksperci nazywają tą metodę przełomem nowej ery, która pozwala przyspieszyć gojenie ran. Warto podkreślić, że podczas stosowania systemu Exogen zachowane jest również całkowite bezpieczeństwo dla pacjenta.

Exogen – przeciwwskazania

Do nielicznych przeciwwskazań do stosowania terapii należą:

 • ciąża,
 • okres karmienia,
 • u dzieci w okresie wzrostu kostnego – brak badań klinicznych,
 • złamania otwarte w okresie nie wygojenia tkanek miękkich w okolicy złamania.

Zalety terapii przy użyciu nowoczesnego urządzenia Exogen w ortopedii:

 • łatwa obsługa – pacjent samodzielnie wykonuje podłączenia aparatu po krótkim instruktarzu specjalisty
 • terapia może przebiegać w domu pacjenta
 • długość terapii określana na podstawie dokładnych kontroli specjalistycznych i oceny postępu zrostu na podstawie badań Rtg
 • bezbolesna, bezpieczna
 • możliwość zastosowania w każdym etapie gojenia złamania
 • obecność zespolenia nie jest przeciwwskazaniem do stosowania terapii urządzeniem Exogen
 • jedyny innowacyjny system o udowodnionym działaniu wspomagający naturalny proces gojenia złamań
 • korzystne działanie Exogenu w leczeniu złamań u pacjentów obciążonych czynnikami ryzyka, opóźniającymi prawidłowe gojenie kości, takimi jak: palenie papierosów, cukrzyca, zaburzenia metaboliczne oraz wiek

Pamiętajmy o tym, że dla uzyskania zadowalających efektów niezbędne będzie wykonanie kilku zabiegów z użyciem systemu Exogen. Ich dokładną ilość oraz częstotliwość wykonywania zaleca się  ustalić ze specjalistą podczas konsultacji lekarskiej.

 

Więcej informacji na ten temat na stronie http://www.ortodentika.pl/