Leczenie nadmiernej potliwości za pomocą lasera Golden Standard

Pocenie się jest normalną reakcją organizmu na wysoką temperaturę otoczenia. Nadmierna potliwość – to już choroba, z którą można i należy walczyć. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia nadmiernej potliwości, może być to zabieg z użyciem toksyny botulinowej, jonoforeza lub metody chirurgiczne. Jednym ze skuteczniejszym sposobów zwalczania nadaktywności gruczołów potowych jest laseroterapia. Dzięki emisji wiązki lasera, gruczoły potowe zostają trwale uszkodzone, a problem nadmiernego pocenia się już nigdy więcej nie powróci.

Czym objawia się nadmierna potliwość?

Nadmierna potliwość to schorzenie związane z nadmierną aktywnością gruczołów potowych, nieadekwatną do sytuacji. W czasie jednej doby organizm człowieka wydziela nawet kilka litrów potu. Pocenie się zabezpiecza nasze ciało przed przegrzaniem, a oprócz tego usuwane są z organizmu toksyny i uboczne produkty metabolizmu. Jakie są najczęstsze przyczyny zwiększonej potliwości organizmu?

  • warunki klimatyczne (upały, duża wilgotność powietrza),
  • wzmożona aktywność fizyczna,
  • przeżywanie silnych emocji, stres,
  • spożywanie określonych przypraw, mocnych napojów,
  • otyłość i nadwaga,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej (cukrzyca),
  • choroby związane z układem nerwowym (neuropatie),
  • infekcje z towarzyszącą im wysoką gorączką (gruźlica),
  • menopauza, andropauza,
  • niektóre choroby nowotworowe (guz nadnerczy),

Najczęstszą przyczyną wzmożonej aktywności gruczołów potowych jest nadpotliwość idiopatyczna, która pojawia się samoistnie.

Golden Standard – laserowe leczenie nadpotliwości

Golden Standard to nowoczesna i zapewniająca trwałe efekty terapia nadmiernej potliwości z użyciem energii lasera. Ta metoda leczenia pozwala wyleczyć nadpotliwość w wyniku dezaktywacji gruczołów potowych. Użycie wiązki lasera w tym celu jest bardzo bezpieczną procedurą i umożliwia precyzyjne zniszczenie gruczołów. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i w sterylnych warunkach wybranej kliniki medycyny estetycznej. Podczas zabiegu wykwalifikowany lekarz używa zaawansowanego technologicznie lasera ND:Yag – Sciton Joule. Urządzenie zostało wyposażone w pulsacyjny tryb pracy modułu lasera, dzięki czemu gwarantuje ono bezpieczne leczenie.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent zajmuje miejsce na fotelu, a jego skóra jest znieczulana poprzez wykonanie na niej drobnych nacięć o długości 2 mm. Przez powstałe otwory pod skórę aplikowany jest roztwór znieczulający skórę i tkankę podskórną. Następnie za pomocą kaniuli pod skórę pacjenta doprowadza się światłowód lasera. Energia lasera trwale uszkadza gruczoły potowe. Procedura jest bezbolesna i trwa niespełna godzinę. Po jej wykonaniu na skórę pacjenta zakładane są plastry lub szwy, aby mógł on powrócić do wykonywania codziennych aktywności. Zabieg jest bardzo efektywny, gdyż po usunięciu gruczołów potowych mamy pewność, że problem nadpotliwości już nie powróci. Po przeprowadzonej laseroterapii może być odczuwalna tkliwość miejsc poddawanych działaniu lasera oraz powiększenie się okolicznych węzłów chłonnych. Skutki te znikną po kilku dniach.

Przeciwwskazania

Specjaliści z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl twierdzą, że zabieg laseroterapii w leczeniu nadpotliwości może być niebezpieczny dla cukrzyków, osób z nieleczonym nadciśnieniem, zaburzeniami krzepnięcia krwi, niewydolnością nerek i wątroby, chorobami serca czy stanami zapalnymi skóry. Dla wszystkich pozostałych osób leczenie nadmiernej potliwości z zastosowaniem lasera jest w pełni bezpieczne. Na temat leczniea nadpotliwości przeczytaj na: http://www.esteticmed.pl/.