Masz rozstępy lub blizny, które Ci przeszkadzają? Wypróbuj osocze PRP!

Wśród zabiegów medycyny regeneracyjnej coraz większe uznanie zyskuje ostatnio tzw. ,,wampirzy lifting”, który zbiera pozytywne opinie wśród osób, które już go wykonały. Wspomniany lifting to ostrzykiwanie osoczem wybranych partii ciała, co daje genialne efekty odbudowujące uszkodzone tkanki. Terapia PRP znajduje jednak o wiele szersze zastosowanie niż sam lifting skóry. Bardzo często wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe PRP jako sposób na blizny i rozstępy, zarówno te powstałe po ciąży, jak i po trądziku czy urazie, oparzeniach lub operacji.

Na jakie części ciała można zastosować osocze PRP?

Osocze bogatopłytkowe PRP stosuje się do redukcji lub usuwania blizn i rozstępów, niezależnie od partii ciała i przyczyn ich powstania. Można stosować osocze krwi jako sposób na usuwanie rozstępów na udach, brzuchu, piersiach, pośladkach czy każdej innej części ciała. W wielu klinikach medycyny estetycznej, np. w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy, stosuje się je również w ortopedii oraz do rewitalizacji i odmładzania skóry.

Dlaczego osocze bogatopłytkowe jest hitem?

Osocze bogatopłytkowe PRP uzyskuje się poprzez poddanie świeżo pobranej krwi Pacjenta specjalnemu wirowaniu, co oddziela płytki krwi bogate w czynniki wzrostu. Dodanie aktywatora, którym jest trombina lub wapń, dodatkowo pobudza płytki krwi do wzrostu. Uzyskany w ten sposób materiał jest całkowicie zgodny z organizmem Pacjenta, dlatego zabieg jest bezpieczny i nie wywołuje alergii bądź innych skutków ubocznych.

Osocze bogatopłytkowe podane bezpośrednio w bliznę lub rozstęp (jeden lub cały obszar) pełni funkcje inicjujące wzrost nowych komórek oraz włókien kolagenowych i elastyny. Inicjacja naturalnej regeneracji przyczynia się do stopniowego zaniku defektu na ciele, dzięki czemu uzyskany efekt jest naturalny, a samo usuwanie rozstępów i blizn przy pomocy własnej krwi nie pozostawia śladu.

Usuwanie blizn i rozstępów osoczem krwi – jak wygląda zabieg?

Za pomocą cieniutkiej igły lekarz wykonuje ostrzykiwanie osoczem miejsca z blizną lub rozstępami. W zależności od potrzeb wstrzykuje się 5-15 ml, a cały proceder odbywa się pod kontrolą USG, co gwarantuje bezpieczeństwo.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona w miejscu wykonywanych wkłuć, lekko obrzmiała i opuchnięta, co jednak szybko mija i praktycznie od razu wracamy do normalnego trybu życia.

Jak działa osocze bogatopłytkowe na blizny i rozstępy?

Osocze bogatopłytkowe PRP zastosowane na blizny i rozstępy pozwala na ich redukcję, a nawet całkowite usunięcie. Osiągnięty efekt zależy od rodzaju i głębokości zmiany oraz tego, jak intensywnie wykonamy zabieg oraz w ilu seriach. Drobne blizny i rozstępy minimalizują się już po jednej sesji, inne wymagają powtórzenia po kilku miesiącach.

Finalne efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym pojawiają się po kilku tygodniach. Można zaobserwować wówczas zmiany, takie jak:

  • redukcja blizn;
  • zmniejszenie rozstępów;
  • możliwość całkowitego usunięcia niektórych blizn i rozstępów;
  • gładka i miękka skóra w miejscu wstrzyknięcia osocza krwi;
  • elastyczność i zagęszczenie struktury skóry.

Jeśli chcesz poznać szczegóły zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP, sprawdź stronę internetową Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy.