mezoterapia igłowa efekty

Mezoterapia igłowa – tradycyjny sposób na szybką rewitalizację skóry!

Każdego roku oferty gabinetów medycyny estetycznej wzbogacają nowoczesne zabiegi, których celem jest widoczna poprawa kondycji twarzy i ciała. Choć jak najbardziej warto zapoznawać się z nowościami na rynku medycznym, nie należy też zapominać o tradycyjnych zabiegach, które przynoszą równie dobre efekty, a przy tym często kosztują dużo mniej niż nowoczesne terapie. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, którą wykorzystuje się m.in. do szybkiej i skutecznej rewitalizacji skóry twarzy. Na czym polega ten zabieg i kiedy naprawdę warto się na niego zdecydować?

Mezoterapia igłowa – szybka rewitalizacja skóry

Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, w szczególności na twarzy, w okolicy szyi i dekoltu, zwiększa się u kobiet wraz z wiekiem. W wyniku postępującego procesu starzenia, skóra traci swoją naturalną witalność, staje się szara i zmęczona. Coraz częściej doskwierają też zasinienia i obrzęki w okolicy oczu, a także systematycznie zwiększa się ilość zmarszczek, przebarwień czy innych niedoskonałości. Taki spadek kondycji skóry nie zawsze jednak musi wynikać z naszego wieku – czasem odpowiedzialne za to jest po prostu zmęczenie, długotrwały stres, różnorodne choroby, brak snu, niekorzystne czynniki atmosferyczne, nadużywanie alkoholu czy długoletnie palenie papierosów. Choć potencjalnych przyczyn tej sytuacji może być wiele, to rozwiązanie tego problemu jest bardzo łatwe – szybką rewitalizację twarzy przyniesie tradycyjny zabieg mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa – tradycyjny zabieg na twarz

Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, mezoterapia igłowa to jeden z podstawowych zabiegów medycyny estetycznej, który od lat nie traci na popularności. To przede wszystkim ze względu na szybką procedurę zabiegową i równie szybkie efekty końcowe. Mezoterapia igłowa błyskawicznie odżywia i nadaje świetlistości skórze, redukując najbardziej widoczne objawy jej przemęczenia. To zabieg, który idealnie sprawdzi się w przypadku utraty witalności i blasku skóry, pierwszych zmarszczek, wiotkiej i nienaturalnie zmęczonej skóry, zasinień i obrzęków (głównie wokół oczu), a także takich zmian, jak małe przebarwienia, blizny, cellulit czy rozstępy. Efektem terapii jest bardziej sprężysta, rozświetlona, odmłodzona i wyraźnie zrewitalizowana skóra twarzy. Cera przybiera swój dawny, promienny koloryt, znikają zasinienia i obrzęki, zaś pierwsze zmarszczki mimiczne ulegają wygładzeniu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa stanowi niechirurgiczną i małoinwazyjną metodę przywracania skórze zdrowego i witalnego wyglądu. W Klinice Miracki przeprowadza się ją przy pomocy specjalistycznego pistoletu do mezoterapii, który zapewnia bezpieczny i praktycznie bezbolesny przebieg zabiegu, a także jego długotrwałe i widoczne efekty. Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i prosta, w związku z czym nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań – trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut w zależności od wielkości obszaru poddawanego leczeniu. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry pacjenta niewielkimi dawkami substancji leczniczo-odżywczych w miejsca, które są zmienione chorobowo. Skład wstrzykiwanego ,,koktajlu” uzależniony jest bezpośrednio od indywidualnych potrzeb pacjenta, jednak najczęściej możemy w nim znaleźć kwas hialuronowy, kompleks witamin A, B i C, składniki mineralne, kwasy nukleinowe, koenzymy, kofeinę czy l-karnitynę. Podczas zabiegu skórze dostarczane są niezbędne substancja aktywne, które stymulują jej procesy regeneracyjne, dzięki czemu pacjent uzyskuje po czasie naturalny efekt odmłodzenia, odżywienia i rewitalizacji skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa w Klinice Miracki Warszawa – więcej informacji o zabiegu znajdziesz tutaj. Poznaj cenę mezoterapii igłowej w warszawskiej Klinice Miracki!