Nadpotliwość dłoni – zobacz, jak pokonać ten problem

Nadpotliwość, niezależnie od tego, jakiego miejsca ciała dotyczy, to bardzo krępująca dolegliwość. Bardzo dużo osób zmaga się z nadmiernym poceniem dłoni. Niestety, z tego powodu trudno jest im normalnie funkcjonować. Z potliwością dłoni najczęściej mamy do czynienia po ich wewnętrznej stronie. Dłonie są wtedy wilgotne, co sprawia, że nie czujemy się komfortowo. Nieustannie mokre dłonie utrudniają wykonywanie wielu czynności, ale powodują też poczucie wstydu w relacjach z innymi ludźmi. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób walczyć z nadpotliwości.

Przyczyny nadpotliwości dłoni

Pocenie się jest naturalnym procesem, jaki zachodzi w naszym organizmie. Pot jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ pomaga regulować temperaturę ciała. Jednak u niektórych osób gruczoły potowe są nadreaktywne, co skutkuje większym niż normalnie wydzielaniem potu. Nadpotliwość może dotyczyć różnych partii ciała: dłoni, stóp, pach czy głowy. Wśród przyczyn nadmiernego pocenia wymienia się m.in.: czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, stres i silne emocje. Dolegliwość ta najczęściej objawia się już w dzieciństwie i ulega nasileniu w okresie dojrzewania. Niestety, to problem, z którym trudno poradzić sobie samemu. Często ogólnodostępne środki na nadmierne pocenie zwyczajnie nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Sposoby na nadpotliwość dłoni

Osoby, które borykają się z tym problemem zwykle zaczynają stosować specjalne blokery potu – maści, żele a nawet leki doustne przeciw poceniu. Jednak nie dla wszystkich te metody są wystarczające. Jeśli zawodzą, warto skorzystać z zabiegu wstrzyknięcia botoksu w dłonie. To skuteczny sposób, który na kilka miesięcy likwiduje nieprzyjemne objawy nadpotliwości. Iniekcji toksyny botulinowej można dokonywać także w inne miejsca ciała, w których mamy do czynienia z nadmiernym poceniem. Jak widać, botoks to nie tylko dobry sposób na redukcję zmarszczek i odmłodzenie skóry.

Botoks na nadpotliwość – jak wygląda zabieg?

Leczenie nadpotliwości w Klinice Miracki odbywa się przy pomocy preparatu Azzalure. To bezpieczny i sprawdzony produkt, który daje doskonałe efekty. Preparat doprowadza do długotrwałej blokady gruczołów potowych, które odpowiadają za wydzielanie potu na zewnątrz organizmu. Aby dokładnie określić obszar nadpotliwości, przed zabiegiem  wykonuje się test jodynowo-skrobiowy. Obszar ciała zostaje pokryty jodyną, a następnie obsypany skrobią. Miejsca największego wydzielania potu ulegają zaciemnieniu. Wówczas lekarz wie, gdzie dokładnie dokonać iniekcji preparatu. Co ważne, zabieg musi być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista przy pomocy cienkiej igły wprowadza pod skórę dłoni (lub innego miejsca ciała) preparat. Cała procedura trwa około 15 minut, a pacjent bezpośrednio po jej przeprowadzeniu może powrócić do codziennych czynności.

Więcej informacji na temat leczenia nadpotliwości znajdziesz na stronie klinikamiracki.pl.