blefaroplastyka

Odmłódź swoje spojrzenie z plastyką powiek!

Upływający czas jest bezlitosny dla naszej skóry. Trzeba to szczerze przyznać i przestać się oszukiwać – nie ma takiego obszaru naszego ciała, który by zachował swój młody wygląd. Są za to sposoby, aby trochę oszukać i ukryć efekty starzenia się skóry. Wszystkie kosmetyki służące do makijażu pomagają nam zakryć zmarszczki lub optycznie powiększyć oczy, usta. To właśnie twarz mówi najwięcej o naszym wieku i samopoczuciu. Blask w oku niejedną osobę może zmylić co do naszego wieku. Dlatego warto zadbać o wygląd oczu i to niekoniecznie przy pomocy cieni do powiek czy maskary do rzęs. Wiele z nas na pewno zauważa codziennie w lustrze, że skóra wokół oczu już nie wygląda tak, jak dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Niestety, utraciła swoją jędrność, przez co powieki opadły, a oczy stały się małe. Jak to naprawić? Zabieg korekcji powiek przywraca nasze naturalne piękno i pozwala oszukać czas.

Charakterystyka zabiegu plastyki powiek

Podnoszenie powiek nie jest zabiegiem skomplikowanym ani bolesnym. Przed przystąpieniem do korekty powiek, specjalista podaje nam znieczulenie miejscowe, abyśmy podczas zabiegu mogły czuć się komfortowo. Dopiero po tym następuje właściwa część zabiegu. Aby powieki zostały uniesione, najpierw należy wykonać na nich delikatne nacięcia – w powiece górnej wykonuje się je w naturalne linii zgięcia, a w powiece dolnej 1 lub 2 mm poniżej linii rzęs. Miejsce nacięć jest bardzo ważne. Dzięki temu, że są wykonywane w naturalnych fałdach skórnych, po operacji nie będzie śladu po korekcie. Następnie lekarz usuwa nadmiar skóry, która sprawia, że powieka opada. Po tym należy założyć cienkie szwy. Ostatni etap zabiegu to zdjęcie szwów, które następuje w 4. lub 5. dobie po zabiegu oraz ocena efektów. 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg plastyki powiek?

Mogłoby się wydawać, że opadające powieki nie są aż tak dużym problemem, aby decydować się na ich korektę. A jednak do Kliniki Miracki w Warszawie zgłasza się wiele osób, dla których wiotka skóra powiek to spory kompleks. Po zabiegu oczy wyglądają młodziej i atrakcyjniej. Zabieg jest krótki i bezbolesny, a można dzięki niemu uzyskać efekt odmłodzenia całej twarzy. Czasem wystarczy jeden taki zabieg, aby Pacjentka mogła poczuć się piękna i pewna siebie. Nie trzeba wydawać pieniędzy na zabiegi odmładzające, gdy całe piękno zostanie odkryte wraz z plastyką powiek. Co więcej, dla niektórych osób korekcja powiek to jedyny zabieg, który może przywrócić komfort codziennego życia, dzieje się tak w przypadku osób, którym opadające powieki ograniczają pole widzenia. Dlatego nie warto dłużej się zastanawiać, tylko zadbać o swoje oczy i ich wygląd. 

Czy plastyka powiek jest dla każdego?

Zabieg podnoszenia opadających powiek nie jest skomplikowaną operacją, ale musi być wykonywaną tylko przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.Ten sam specjalista przed zabiegiem przeprowadza z Pacjentem wywiad, na podstawie którego kwalifikuje osobę do operacji. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i chorobach. Dzięki temu zapobiegnie się skutkom ubocznym zabiegu (infekcje, problemy z gojeniem lub reakcja alergiczna na znieczulenie). Taki wywiad jest bardzo ważny, ponieważ istnieje lista przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu:

  • infekcje skóry w miejscach operowanych,
  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nadczynność tarczycy,
  • zespół suchych oczu,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • choroby oczu (zabieg może być przeprowadzony tylko po wcześniejszej konsultacji z okulistą).

Zabieg plastyki powiek jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, ale można go traktować jako zabieg poprawiający nie tylko wygląd Pacjenta, lecz także jego stan psychiczny. Osoby, które zmagają się z kompleksami mogą szukać pomocy u lekarzy medycyny estetycznej, ale muszą pamiętać, aby wybierać tylko zaufane i profesjonalne kliniki.

Więcej informacji o plastyce powiek oraz innych zabiegach można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/chirurgia-plastyczna/plastyka-powiek/