plastyka kobiet beautyskin

Opadające powieki – jak się z nimi uporać?

Opadanie powiek i nadmiar skóry nad oczami można zauważyć zwykle z biegiem lat. Już po 30-35. roku życia zdecydowanie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a mniejsze nawilżenie skóry przyczynia się do utraty jędrności i sprężystości. Najszybciej procesy starzenia widać w miejscach, gdzie skóra i tkanka podskórna są najcieńsze, a więc m.in. na powiekach. Opadające powieki są Twoim kompleksem? Dowiedz się, jak się uporać z tym problemem od specjalistów Kliniki BeautySkin w Warszawie oraz zapoznaj się z korektą powiek.

Opadające powieki – przyczyny

Opadanie powieki to wynik starzenia się skóry – mięsień odpowiedzialny za podnoszenie powieki – mięsień dźwigacza – rozciąga się wraz z wiekiem i staje się mniej skuteczny w utrzymywaniu otwartej powieki. Jednak to od genów zależy, jak bardzo będzie widoczny.

Okazuje się też, że problem z opadającą powieką lub powiekami mogą mieć również ludzie młodzi. Niektórzy już się z tym rodzą, u innych rozciąganie i wiotczenie naskórka spowodowane jest złymi warunkami w miejscu pracy. Światło jarzeniowe czy nieodpowiednio wyregulowany monitor komputera zmuszają do mrużenia powiek, a to naciąga skórę i pogłębia zmarszczki. Opadająca powieka może powodować również problemy zdrowotne – nieprawidłowe widzenie może wymuszać niewłaściwą postawę ciała, przekrzywianie lub odchylanie głowy, wyciąganie szyi do przodu, ale również unoszenie brwi czy podnoszenie ich palcami, co może wywoływać ciągłe infekcje oka.

Makijaż – sposób na opadające powieki

Na niewielki problem opadania powiek przydatny może okazać się makijaż. Podstawą makijażu na opadające powieki jest nałożenie bazy pod cienie, którą dobrze jest przypudrować. Z cieni najlepiej wybierać jasne i delikatne kolory – nałożone na całą powiekę i powyżej załamania rozjaśnią problematyczny obszar i wyrównają koloryt skóry. Ciemniejszy cień można nałożyć na zewnętrzny kącik oka i rozetrzeć go poza kontur, ku górze.

Kreska dla opadającej powieki także powinna różnić się od standardowej. Tzw. jaskółka, czyli przedłużenie kreski idące od zewnętrznego kącika oka ku górze, musi omijać załamanie powieki i unosić się nieco dalej niż tuż za końcem oka. Odpowiednie podkreślenie brwi może również optycznie otworzyć oko. Tuszując rzęsy, skup się przede wszystkim na zewnętrznej części rzęs, możesz je również podkręcić zalotką. Te triki odciążą powiekę i sprawią wrażenie jej uniesienia.

Opadająca powieka – leczenie

Jeśli opadanie powieki spowodowane jest wiekiem, odpowiednie ćwiczenia twarzy, masaż, stosowanie kremów liftingujących i przeciwstarzeniowych może wspomóc walkę z tym nieestetycznym defektem. Na rynku dostępne są też urządzenia aplikujące kwas hialuronowy i równocześnie masujące powieki, stymulujące ich mięśnie. Lekkie ujędrnienie skóry można uzyskać również przez pocieranie skóry powiek kostkami lodu (oczywiście owiniętymi w jakąś bawełnianą szmatkę) – dzięki temu skóra zrobi się bardziej sprężysta. Niestety, jeśli problem jest większy, domowe sposoby nie będą zbyt skuteczne. Na szczęście w bezbolesny, bezpieczny i szybki sposób można usunąć ten problem dzięki chirurgicznej korekcji powiek górnych.

Plastyka powiek

Chirurgiczna korekcja powiek, nazywana blepharoplastyką, to zabieg, który może bardzo odmłodzić twarz i nadać jej świeżości. Podczas zabiegu, po wcześniejszym wymierzeniu i zgodnie z wykonanym rysunkiem, zostaje usunięty nadmiar skóry oraz ewentualnie tłuszcz. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, nie jest to poważna operacja, a jedynie zabieg estetyczny. Wszelkie oznaki przeprowadzanego zabiegu ustępują po około tygodniu, zaś blizny pozabiegowe są niewidoczne, gdyż cięcia skóry wykonywane są w naturalnych załamaniach powiek, jak tłumaczą specjaliści z Kliniki BeautySkin w Warszawie. Efekt plastyki powiek jest trwały i zauważalny od razu po zejściu opuchlizny. Tuż po zabiegu można odczuwać ciągnięcie i szczypanie operowanych powiek. Po zabiegu należy stosować się do kilku zaleceń – spać na wznak przez pierwsze 7 dni, nie wytężać wzroku, unikać wysiłku fizycznego i opalania.