Osocze bogatopłytkowe – czego jeszcze o nim nie wiesz?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Polek. To jedna z naszych ulubionych terapii odmładzających, która przynosi widoczne efekty redukcji zmarszczek, poprawy jędrności i kolorytu skóry. Osocze bogatopłytkowe jest jednak bardzo często wykorzystywane również w innych celach – w ortopedii czy przy zabiegach hamujących wypadanie włosów. Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o osoczu bogatopłytkowym!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe już dawno zostało uznane przez specjalistów za jeden z najlepszych materiałów leczniczych dostępnych w medycynie estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uważane są za najbardziej naturalne i bezpieczne terapie medyczne. W związku z tym, że materiał pobierany jest bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem, nie ma ryzyka odrzucenia go przez organizm. Dlaczego jednak warto zdecydować się na ten zabieg? Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w odpowiednie miejsce skutecznie stymuluje komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu wzmacnia, ujędrnia i rozświetla skórę, hamuje proces wypadania włosów, a także wspomaga proces gojenia po różnych zabiegach czy urazach ortopedycznych.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Mezoterapia skóry głowy przy pomocy osocza bogatopłytkowego to jeden ze skuteczniejszych zabiegów przeciwdziałających nie tylko okresowemu wypadaniu włosów, lecz także łysieniu. Już po jednym zabiegu cebulki włosów stają się lepiej odżywione, zaś proces wypadania wyraźnie zahamowany. Zabieg sprawia, że włosy zostają pobudzone do szybszego wzrostu. Uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia do stanu aktywnego, co pozwala na szybkie i skuteczne odrastanie włosów. Na efekty terapii trzeba jednak poczekać ok. 3 miesięcy – po tym czasie nowe włosy będą jednak wyraźnie zdrowsze, mocniejsze i gęstsze. Zabieg sprawdzi się idealnie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn mających do czynienia ze znacznym przerzedzeniem włosów lub łysieniem.

System pozyskiwania osocza bogatopłytkowego Magellan

Istnieje kilka różnych systemów pozyskiwania osocza bogatopłytkowego do zabiegów mezoterapii. Spośród wszystkich dostępnych metod szczególną uwagę zwraca jednak system HD PRP Magellan dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Jego głównym atutem jest bardzo wysokie stężenie krwi w pozyskanym osoczu, co pozwala dodatkowo zwiększyć efektywność przeprowadzonego zabiegu. Osocze bogatopłytkowe, pozyskane przy pomocy systemu Magellan, charakteryzuje się wysoką jakością, o czym świadczy ogromna ilość dokładnie odseparowanych płytek krwi – nawet 2 000 000 w mikrolitrze! To wynik, który przewyższa nawet kilkukrotnie tradycyjne metody pozyskiwania osocza.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe to materiał, który jest w stanie pomóc nam nie tylko odmłodzić twarz czy przeciwdziałać wypadaniu włosów, lecz także naprawiać dużo poważniejsze uszkodzenia. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne zabiegi ortopedyczne z użyciem regenerującego osocza bogatopłytkowego. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – ten prosty, szybki i małoinwazyjny zabieg jest w stanie niekiedy zastąpić skomplikowane zabiegi ortopedyczne czy przyjmowanie obciążających organizm środków farmakologicznych. Osocze bogatopłytkowe sprawdza się idealnie m.in. przy leczeniu urazów stawu kolanowego. Bardzo często leczenie osoczem bogatopłytkowym łączy się z terapią komórkami macierzystymi, aby uzyskać jak najbardziej optymalne rezultaty.
Więcej informacji na temat zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.