usuwanie przebarwień Beauty Address

Przebarwienia – jak skutecznie się ich pozbyć?

Przebarwienia to jeden z najbardziej znanych problemów skórnych, z jakim pacjentki udają się do klinik medycyny estetycznej. Powstają one na skutek podwyższonego poziomu produkcji melaniny w melanocytach.  Hiperpigmentacja (przebarwienia) występuje przede wszystkim ze względu na wystawianie skóry na nadmierną ekspozycję promieni słonecznych. W związku z tym, partiami szczególnie narażonymi na pojawienie się przebarwień są twarz, dłonie, ręce. Wyróżnić możemy kilka rodzajów przebarwień: 

  • przebarwienia pozapalne,
  • maska ciążowa (melasma),
  • plamy pigmentacyjne (starcze).

Przebarwienia pojawić się mogą jednak na całym ciele. Niezwykle trudno je usunąć za pomocą kosmetyków czy stosując tylko odpowiednią pielęgnację skóry. Obecnie efektywnymi i popularnymi metodami ich redukcji są chemiczne i medyczne peelingi oraz zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowych. Sprawdź, na czym polega usuwanie przebarwień w gabinetach medycyny estetycznej oraz jakie metody są najbardziej skuteczne!

Zabiegi laserem Alma Harmony XL Pro Dye-VL na przebarwienia

Jak podają eksperci z warszawskiej Kliniki Beauty Address, jedną ze skuteczniejszych metod, która pozwala na usuwanie przebarwień, są zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowych. Co ważne metody te mają niezwykle szerokie zastosowania, ponieważ mogą być wykorzystywane nie tylko w leczeniu przebarwień, ale także w usuwaniu oznak starzenia (zmarszczek) oraz w przypadku wystąpienia blizn lub widocznych naczynek. Laser iPixel jest przykładem lasera frakcyjnego, który przynależy do nieablacyjnych pulsacyjnych szerokopasmowych  źródeł światła pozwalających na odnowę kondycji skóry. Jego działanie polega na intensyfikacji produkcji kolagenu oraz złuszczaniu górnej warstwy naskórka, do czego dochodzi w wyniku odparowania wody. Do zabiegów na przebarwienia poleca się najczęściej zabieg Alma Harmony Dye-VL. Wiązka światła o odpowiedniej długości fali (500 – 600 nm) oddziałuje na komórki odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny i hemoglobiny, dzięki czemu zabieg przynosi najlepsze efekty w problemach z przebarwieniami i nierównym kolorytem skóry, stosowany jest również w celu zamykania naczynek. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Alma Harmony nie są zbyt inwazyjne, jednak wymagają około 7-dniowego okresu rekonwalescencji. Zabieg jest zazwyczaj powtarzany, w odstępach 3 – 4 tygodniowych.

Peeling medyczny – wykorzystanie kwasów w leczeniu przebarwień

Inną metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie peelingów medycznych, które złożone są między innymi z kwasów takich jak kwas mlekowy czy salicylowy. Dzięki ich wykorzystaniu skóra zostaje pobudzona do  zmniejszania produkcji łoju oraz złuszczania martwego naskórka. Składniki stosowane do wykonania peelingu mają ponadto działanie odkażające oraz bakteriobójcze. Kwas mlekowy działa regeneracyjnie, gdyż ma silne   właściwości nawilżające. Ma on też zastosowanie ochronne. Przed wykonaniem takiego zabiegu, należy zawsze umówić się na spotkanie konsultacyjne ze specjalistą, który dobierze odpowiedni peeling do danego typu cery.

Peelingi chemiczne na przebarwienia

Retix. C to jeden z przykładów peelingu chemicznego  o działaniu enzymatycznym, który wykorzystywany jest do korygowania kolorytu skóry i usuwania pojawiających się na niej przebarwień. Jego działanie oparte jest na złuszczaniu naskórka oraz regeneracji skóry. Zastosowanie peelingu chemicznego pozwala również  na zwiększenie produkcji kolagenu. Zazwyczaj, aby uzyskać oczekiwany efekt, wykonywane są około 3 zabiegi. Innym peelingiem chemicznym jest Peel Mission, który dzięki zastosowaniu kwasów pozwala na złuszczanie naskórka. Peel Mission podobnie jak Retix. C, nie tylko redukuje przebarwienia, ale także pozwala na kompleksową regenerację cery.

Więcej o redukcji przebarwień można dowiedzieć się od specjalistów z Kliniki Beauty Address w Warszawie.