Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową - efekty

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – zabieg o wielu zaletach

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to zabieg, który ma coraz większą ilość zwolenników. To nie tylko ze względu na szerokie spektrum możliwości wykorzystania własnego tłuszczu, lecz także niespotykaną na co dzień naturalność terapii z zakresu medycyny estetycznej. Jakie zalety ma przeszczep własnej tkanki tłuszczowej? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg.

Powiększenie biustu i pośladków własnym tłuszczem

Możliwość powiększenia biustu i pośladków własnym tłuszczem przy jednoczesnej utracie zbędnej tkanki tłuszczowej w innych obszarach ciała, to jeden z głównych czynników przekonujących kobiety do poddania się zabiegowi lipofillingu. Tłuszcz pobrany od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem okazuje się jednym z najlepszych materiałów wypełniających stosowanych w medycynie estetycznej. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej zapewnia uzyskanie naturalnych efektów odbudowy wybranych kształtów ciała – nie tylko optycznie, lecz także w dotyku, co odróżnia tę metodę od tradycyjnej operacji plastycznej piersi lub pośladków. Ze względu na unikalne właściwości komórek macierzystych z tłuszczu skóra w miejscu przeszczepu będzie też zdecydowanie bardziej zagęszczona i ujędrniona.

Przeszczep tłuszczu na twarz

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie ma często na celu nie tylko poprawę wyglądu ciała pacjenta, lecz także jego twarzy. Przykładem tego są wykonywane przez specjalistów zabiegi m.in. wypełniania tłuszczem zmarszczek, przeszczepu tłuszczu w policzki czy uzupełniania tłuszczem różnych ubytków na twarzy, np. w postaci blizn potrądzikowych. Tłuszcz pacjenta wykorzystywany jest także przy wolumetrycznej korekcie twarzy, co inaczej oznacza przywracanie twarzy prawidłowego, owalnego kształtu. Siła komórek macierzystych zawartych w tkance tłuszczowej sprawia, że to materiał, który pozwala jednocześnie na poprawę objętości i odmłodzenie twarzy. Unikalne właściwości biorewitalizacji i regeneracji otaczających tkanek pozwalają na uzyskanie skutecznego, naturalnego liftingu twarzy. Przeszczep tkanki tłuszczowej wspomaga też regenerację skóry i tkanki łącznej po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapii. Komórki macierzyste z tłuszczu usprawniają proces gojenia się skóry i przyspieszają uzyskanie ostatecznych efektów terapii.

Lipotransfer – naturalnie, skutecznie i bezpiecznie

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to nie tylko skuteczna i naturalna, lecz także bezpieczna dla pacjenta metoda uzupełniania ubytków zlokalizowanych na ciele lub twarzy. W związku z tym, że materiał do przeszczepu pobierany jest bezpośrednio z organizmu pacjenta, ryzyko powikłań, uczulenia czy po prostu nieprzyjęcia się przeszczepu jest znikome. Pobrany i odpowiednio przygotowany tłuszcz do przeszczepu charakteryzuje się 100% biokompatybilnością, brakiem alergii i toksyczności, dzięki czemu podczas zabiegu pacjent ma zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo naturalności i bezpieczeństwa zabiegu lipofillingu, istnieją też pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Przeszczepom własnego tłuszczu nie powinny poddawać się m.in. osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi – w takim przypadku przeszczep może zostać odrzucony przez nasz organizm. O wszelkich przeciwwskazaniach poinformuje nas jednak specjalista na wizycie konsultacyjnej, dobierając najlepszą metodę leczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej? Znajdziesz je na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/lipotransfer-micro-autologiczna-tkanka-tluszczowa-wolumetrii/. Pytaj o szczegóły również w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.