pielegnacja twarzy zima

Przygotowujemy skórę na nadejście zimy. Jakie zabiegi na twarz warto wykonać?

Choć lato na dobre się już zakończyło, kondycja skóry u wielu z nas nadal nosi pewne znamiona wakacji. Nadmierne przesuszona lub przetłuszczająca się skóra pokryta drobnymi zmarszczkami, trądzikiem czy przebarwieniami to bardzo częste problemy pań wynikające z intensywnego korzystania z uroków słońca podczas sezonu letniego. Problemy te najczęściej zauważamy na przełomie jesieni i zimy, gdy ze skóry znika cała opalenizna, zaś pozostają na niej nieestetyczne niedoskonałości. Jakie zabiegi na twarzy warto wykonać, aby przywrócić skórze dawny wygląd? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic podpowiadamy, jak przygotować skórę na nadejście zimy!

Odmładzanie i odświeżanie skóry – precz z przebarwieniami!

Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie polecają na początku przeprowadzenie zabiegu laserowego na twarz w celu odmłodzenia, odświeżenia i ujednolicenia kolorytu skóry, czyli usunięcia zmarszczek, przebarwień i innych drobnych niedoskonałości. Lekarze z Bieńkowscy Clinic w szczególności polecają zabieg przy pomocy nowoczesnego lasera Cutera Enlighten Triplex, który zapewnia niezwykłą precyzję sterowania oraz najszerszy zakres parametrów, dzięki czemu specjaliści są w stanie dostosować terapię bezpośrednio do potrzeb pacjenta. Terapia Pico Genesis wykonywana właśnie przy pomocy urządzenia Cutera stanowi idealną metodę redukującą zmarszczki, przebarwienia i inne objawy fotostarzenia, przynosząc efekt perfekcyjnie wygładzonej, świeżej i promiennej skóry twarzy. Warto zaznaczyć, że to zabieg całkowicie nieinwazyjny, niemal bezbolesny i niewymagający okresu rekonwalescencji, a poprawa wyglądu skóry następuje błyskawicznie po jego przeprowadzeniu.

Zabiegi kosmetyczne na twarz dla skóry trądzikowej

Zabiegi laserowe to doskonały sposób na odmłodzenie, odświeżenie czy rewitalizację skóry. W niektórych przypadkach terapia przy pomocy urządzenia laserowego może też pomóc nam pozbyć się problemu zmian trądzikowych czy nadmiernego przetłuszczania skóry. Wszystko jednak zależy od tego, jakim dokładnie urządzeniem będzie wykonywany zabieg. W przypadku skóry trądzikowej specjaliści w szczególności zalecają zabieg przy pomocy laserów frakcyjnych lub zabiegi głębokiego złuszczania skóry w postaci peelingu albo mikrodermabrazji. Te dwa ostatnie doskonale radzą sobie z problemami typowymi dla skóry trądzikowej, a przy tym pozwalają na ujednolicenie kolorytu skóry czy redukcję zmarszczek. Czasami dobrym rozwiązaniem może okazać się zastąpienie zabiegu laserowego właśnie peelingiem, jednak wszystko zależy w tym przypadku od indywidualnej kondycji naszej skóry i potrzeb, dlatego ostateczną decyzję warto podjąć w porozumieniu ze specjalistą.

Rewitalizacja skóry przesuszonej

Skóra po lecie może zacząć sprawiać nam wiele różnych problemów – od nadmiernego przetłuszczania do nadmiernego przesuszania. O ile peeling czy zabieg laserowy to dobry sposób na poprawę kondycji skóry przetłuszczającej się i trądzikowej, o tyle w przypadku skóry przesuszonej zabiegi te mogą dodatkowo pogorszyć jej stan. W tym przypadku warto zadbać o skuteczne nawilżanie i rewitalizację, np. osoczem bogatopłytkowym czy kwasem hialuronowym. Substancje te pomogą nam nie tylko zwalczyć problem nadmiernego przesuszenia, lecz także wyraźnie odmłodzić skórę. Nie zapominajmy też o właściwej pielęgnacji skóry w warunkach domowych – odżywczo-nawilżające maseczki, olejki czy kremy do twarzy o właściwościach natłuszczających będą idealnym uzupełnieniem profesjonalnych zabiegów kosmetycznych na twarz.

Bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zabiegów laserowych na twarz laserem CUTERA ENLIGHTENTM PICO.