Terapia kolagenowa – metoda odmładzania, regeneracji i odbudowy skóry

Szukasz skutecznej, a jednocześnie mało inwazyjnej metody odmładzania skóry? Stosowane przez Ciebie kosmetyki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, zaś na typowy lifting twarzy nie jesteś jeszcze gotowa? Idealnym rozwiązaniem może być w tym przypadku terapia kolagenowa Nithya, którą oferują specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Na czym polega odmładzanie twarzy tą metodą i jakich efektów możemy się po niej spodziewać?

Nithya, czyli najlepszy kolagen w płynie

Nithya to linia produktów stworzona do użytku zewnętrznego oraz iniekcji (ostrzykiwania) w celu biorestrukturyzacji skóry. W składzie produktów znajdziemy mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I, który charakteryzuje pełna zgodność z kolagenem znajdującym się w naszym organizmie. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia alergii, a przed zabiegiem nie jest wymagane wykonanie testów alergicznych. Zastosowanie preparatów Nithya prowadzi do intensywnej stymulacji fibroblastów w skórze pacjenta i powstawania cząsteczek prokolagenu oraz kolagenu typu III.

Dlaczego właśnie kolagen?

Kolagen to występujące naturalnie w naszej skórze białko, które odpowiada za utrzymywanie jej odpowiedniej jędrności i sprężystości. Kolagen stanowi 95% suchej masy skóry i jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej. Kolagen typu I występuje w dużych ilościach w skórze właściwej i pełni rolę podporową (tzw. rusztowania), podczas gdy kolagen typu III oplata włókna kolagenu i odpowiada za ich właściwą sprężystość i konformację. Niestety, wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniejszą ilość kolagenu, przez co skóra traci swoje właściwości – staje się wiotka i pokryta zmarszczkami, a dodatkowo zmienia się jej kształt. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o dostarczenie skórze tych substancji, które traci wraz z postępującym procesem starzenia. A to zadanie możemy spełnić właśnie poprzez zastosowanie produktów z linii Nithya.

Odbudowa i regeneracja skóry, czyli efekty terapii kolagenowej

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu terapii kolagenowej? Przede wszystkim poprawy elastyczności i rewitalizacji skóry, a także redukcji jej wiotkości. Rezultatem zabiegu będzie pełna regeneracja skóry i tkanki łącznej, a także redukcja objawów fotostarzenia skóry. Decydując się na terapię kolagenową na obszarze ciała, możemy natomiast spodziewać się redukcji rozstępów i blizn.

Na czym polega terapia kolagenowa?

Terapia kolagenowa przebiega tak samo, jak typowa mezoterapia – podczas zabiegu lekarz ostrzykuje twarz pacjenta przy pomocy preparatów Nithya oraz cienkiej igły z zastosowaniem podanego wcześniej znieczulenia. Zabieg jest jednak praktycznie bezbolesny – jedyne, co odczuwa pacjent podczas terapii, to niewielkie ukłucia skóry. Dzięki minimalnej inwazyjności zabieg nie naraża pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Jeżeli natomiast chodzi o terapię kolagenową do użytku zewnętrznego, specjaliści z Bieńkowscy Clinic mają do zaoferowania dwa produkty:

  • Nithya Krem – stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia i ujędrnienia skóry, a także jako uzupełnienie iniekcyjnej terapii kolagenowej oraz pozostałych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapii czy zabiegów chirurgicznych;
  • Nithya Pianka – idealnie sprawdza się przy codziennej pielęgnacji skóry oraz jako uzupełnienie tradycyjnej terapii kolagenowej. Można ją stosować również w celu przyspieszenia procesu regeneracji skóry po zabiegach laserowych, HIFU czy chirurgicznych.

Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o: terapii kolagenowej w  Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.