zmniejsz swój rozmiar w Klinice Bieńkowscy

Tonik do twarzy Garnier: pora skończyć z rozszerzonymi porami!

Rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, zmiany trądzikowe i ciągłe błyszczenie się skóry – to problemy typowe dla skóry tłustej, mieszanej czy trądzikowej. Łatwo jednak znaleźć na nie skuteczne sposoby. Jednym z nich jest tonik do twarzy Garnier z gamy Czysta Skóra. Zobacz, w jaki sposób tonik oczyszczający rozprawi się z twoimi problemami!

Rozszerzone pory – wszystkiemu winny nadmiar sebum!

Rozszerzone pory, zaskórniki i wągry to przede wszystkim wielki problem natury estetycznej  – świecąca się skóra z dodatkowo połyskującymi niedoskonałościami zdecydowanie nie jest powodem do zachwytu. Warto jednak wiedzieć, że wszystkiemu winny jest nadmiar sebum – zbyt duża ilość łoju zbiera się na powierzchni twarzy oraz w ujściach gruczołów łojowych, powodując rozszerzanie porów i błyszczenie skóry. Dlatego bardzo ważne jest regularne i dokładne oczyszczanie skóry przy pomocy odpowiednich kosmetyków, np. toniku do twarzy Garnier.

Tonik Garnier Czysta Skóra – oczyszczająco-ściągający

Tonik oczyszczający Garnier to produkt, który został stworzony dla skóry skłonnej do niedoskonałości. Dzięki połączeniu kwasu salicylowego z pochodną cynku tonik do twarzy Garnier jest w stanie zapewnić skórze tłustej oraz mieszanej skuteczne oczyszczanie i pielęgnację. Odpowiednio dobrane składniki pozwalają regulować pracę gruczołów łojowych tak, aby wydzielały mniejszą ilość sebum i pozostawiały skórę zmatowioną po oczyszczaniu. Tonik ściągający to skuteczny sposób na rozszerzone pory – po przetarciu nim twarzy, pory zwężają się, przynosząc efekt idealnie oczyszczonej skóry.

Tonik zwężający pory – zwieńczenie oczyszczania i przygotowanie do dalszej pielęgnacji

Pamiętajmy o tym, że tonik jest szczególnym rodzajem kosmetyku, bowiem z jednej strony kończy proces oczyszczania skóry, z drugiej stanowi wstęp do dalszej pielęgnacji. Przed zastosowaniem toniku, przy skórze mieszanej, tłustej i trądzikowej, należy przemyć skórę odpowiednim żelem do mycia twarzy, który skutecznie ,,zbierze’’ większość znajdujących się na niej zanieczyszczeń. Nie należy traktować toniku jako kosmetyku oczyszczającego samego w sobie – oczywiście, on również oczyszcza skórę, ale jego podstawowym zadaniem jest odświeżanie, zwężanie porów, przywracanie prawidłowego pH i przygotowywanie naskórka do dalszej pielęgnacji.

Tonik do twarzy Garnier idealnie przygotowuje twarz na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego. Sprawia, że skóra szybciej i skuteczniej chłonie aktywne składniki. Krem możemy zacząć nakładać wtedy, gdy skóra będzie jeszcze delikatnie wilgotna – wtedy efekt będzie jeszcze lepszy.

Pamiętajmy jednak o tym, by stosować tonik do twarzy nie tylko wieczorem, podczas rytuału demakijażu, lecz także rano – przed nałożeniem kremu i makijażu. Przemycie twarzy tonikiem sprawi, że nasza skóra będzie idealnie odświeżona, a trwałość podkładu czy innych kosmetyków kolorowych zostanie znacząco wydłużona.