Usuwanie cellulitu za pomocą masażu próżniowego w Klinice Miracki

Usuwanie cellulitu przy pomocy masażu próżniowego. To naprawdę działa!

Cellulit na udach, pośladkach, piersiach czy brzuchu to problem, z którym zmagają się kobiety na całym świecie. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko osób otyłych czy pań z nadwagą, ale też wielu szczupłych kobiet, które starają się odżywiać zdrowo i żyć aktywnie. Niestety, zdrowy tryb życia czy kremy antycellulitowe nie zawsze okazują się skuteczne w walce z uporczywym cellulitem. Czasami jedynym rozwiązaniem są specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak LPG Alliance Endermologia. Podpowiadamy, na czym polega metoda masażu próżniowego i jakich efektów możemy się po niej spodziewać.

Zabiegi na cellulit: endermologia LPG – na czym to polega?

Zabieg endermologii jest rodzajem mechanicznego masażu próżniowego, który wykorzystuje podciśnienie i jest kontrolowany przez specjalne oprogramowanie komputerowe. Kosmetolog wykonujący zabieg, prowadzi głowicę urządzenia endermologicznego w taki sposób, by pod wpływem ciśnienia, wytworzyć fałdy skórne, a następnie rolować je przy pomocy elektronicznie sterowanych rolek. Podczas zabiegu endermologii, urządzenie ugniata skórę w różnych kierunkach, co pozwala pobudzić krążenie i metabolizm, a także stymulować procesy regeneracyjne skóry. Bardzo ważne jest to, że w trakcie zabiegu z organizmu usuwane są także toksyny i tłuszcze, aby jeszcze skuteczniej walczyć z cellulitem. Dodatkowo skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, co pozwala zwiększyć jej elastyczność i napięcie.

Efekty masażu na cellulit

Endermologia to zabieg, który przynosi widoczny efekt redukcji cellulitu oraz wymodelowanej i wyszczuplonej sylwetki. Warto zaznaczyć, że endermologia jest zabiegiem bardzo precyzyjnym – działa dokładnie w tym miejscu, w którym znajduje się cellulit oraz nadmiar tłuszczu, skutecznie pobudzając komórki organizmu do odbudowy.

Pierwsze efekty przeprowadzonego masażu próżniowego widoczne będą już po 3 zabiegach. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się jednak wykonanie około 10-20 serii. Ilość zabiegów oraz częstotliwość ich powtarzania uzależniona jest oczywiście od oczekiwanych przez nas efektów oraz indywidualnych uwarunkowań naszego organizmu. Zabiegom najlepiej poddawać się ok. 2-3 w tygodniu, by efekt był jak najszybciej widoczny.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit: gdzie wykonać?

Endermologia nie jest całkowicie nową metodą walki z cellulitem oraz nadprogramowymi kilogramami, jednak nowością na rynku jest urządzenie Endermologie Alliance, z którym możemy spotkać się m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Dzięki głowicy integrującej działanie wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające w jednym przejściu, endermologia działa kompleksowo na skórę i przynosi jeszcze szybsze efekty. LPG Alliance Endermologia to wymodelowane i gładkie ciało, bez nieestetycznego cellulitu, uzyskane w nieinwazyjny i bezpieczny sposób – zbliżony jak najbardziej do naturalnych metod.