utwardzacze do paznokci ekobieca.pl

Utwardzacz do paznokci i lakieru – sprawdź jak działa i wybierz najtrwalszy!

Chyba każda kobieta lubi kolorowe lakiery do paznokci i przynajmniej od czasu do czasu nowa barwa gości w stylizacji dłoni. Wyraziste lakiery mają jednak istotną wadę – nawet najmniejsze odpryśnięcie jest bardzo widoczne i niszczy cały manicure. Nie dajesz za wygraną i szukasz sposobu na utrwalenie lakieru, a jednocześnie zależy Ci na zdrowiu paznokci? Sprawdź, jak zrobić trwały manicure stosując utwardzacz do paznokci oraz utwardzacz do lakieru!

Utwardzacz do paznokci, a utwardzacz do lakieru – jaka jest różnica?

Utwardzacz do paznokci i utwardzacz do lakieru to dwa inne preparaty, choć nazwy te bywają niepoprawnie stosowane naprzemiennie. Oba te produkty służą do paznokci oraz mają za zadanie utwardzać. Różnica polega jednak na ich składzie, kolejności nakładania na płytkę paznokcia oraz na tym, co powinny utwardzić.

Utwardzacz do paznokci przypomina odżywkę, która jednak poza dostarczaniem do płytki paznokcia związków odżywczych stanowi jednocześnie warstwę intensywnie wzmacniającą, czyli dosłownie utwardza nasze paznokcie, chroniąc przed złamaniami i rozdwajaniem.

Natomiast działanie utwardzacza do lakieru ukierunkowane jest na wzmacnianie właśnie lakieru, choć trafniejsze w tym przypadku wydaje się określenie utrwalacz. Preparaty tego typu mają za zadanie przedłużać trwałość manicure, zabezpieczając lakier przede wszystkim przed odpryskiwaniem. Niektóre z utwardzaczy do paznokci dostępne np. w drogerii eKobieca.pl mają jednak dodatkowe właściwości.

Jaki utwardzacz do paznokci wybrać – liczy się dobry skład

Zabiegi, jakie wykonujemy na paznokciach, niestety zwykle niekorzystnie wpływają na ich kondycję. Częsta zmiana koloru, niewłaściwe zmywanie, a nawet codzienne prace domowe nie oszczędzają delikatnej płytki paznokcia.

Niektóre lakiery do paznokci są wzbogacone dodatkiem witamin, jednak w przypadku paznokci kruchych takie rozwiązanie bywa niewystarczające. Utwardzacz natomiast jednocześnie odżywia płytkę i tworzy twardą warstwę zabezpieczającą paznokcie. Warto wybierać utwardzacze z witaminami oraz z dodatkiem związków korzystnie wpływających na paznokcie. Zwracajmy więc uwagę na utwardzacze z witaminami, kreatyną, czy z diamentem.

Nakładając utwardzacz bezpośrednio na płytkę paznokcia, korzystamy z kilku właściwości, jakie wykazuje taki preparat:

  • utwardzacz oddziela płytkę paznokcia od lakieru, a tym samym chroni paznokcie przed jego szkodliwym działaniem;
  • dzięki utwardzeniu paznokcie są mocniejsze, a tym samym łatwiej jest je zapuścić;
  • lakier nałożony na utwardzacz wygląda znacznie efektowniej, ponieważ wypełnione zostają wszelkie bruzdy i nierówności;
  • nałożenie utwardzacza zwiększa przyczepność lakieru, który utrzymuje się na paznokciach dłużej.

Utwardzacz do lakieru – co mamy do wyboru?

Utwardzacz do lakieru stanowi ostatni element manicure, nie wliczając olejku do skórek. Idealnie wykańcza stylizację paznokci i co najważniejsze, przedłuża trwałość lakieru. Paznokcie stają się mocniejsze dzięki dodatkowej warstwie przezroczystego topu, a tym samym są odporniejsze na łamanie.

Niektóre utwardzacze służą jako preparaty 2w1, czyli mogą być stosowane zarówno pod, jak i na lakier. Inne z kolei przeznaczone są jako typowy top nakładany jako ostatnia warstwa. W zależności od wybranego preparatu utwardzacze mogą być nieco matowe, jak również nadawać połysk wydobywając barwę z lakieru.

Co więcej, do wyboru mamy także utwardzacze, które jednocześnie przyspieszają wysychanie lakieru. Jest to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli przygotowanie paznokci przed wyjściem zostawiamy na ostatnią chwilę.

Utwardzacz z dobrym składem potrafi zabezpieczyć lakier nawet na kilkanaście dni. W tym czasie dzięki trwałemu wykończeniu manicure możemy bez obaw wykonywać nawet najbardziej intensywne prace domowe. Warto zaznaczyć, że utwardzacze nie zawsze wymagają zastosowania lampy. Obecnie do wyboru mamy preparaty, które nakłada się na tradycyjny lakier do paznokci.

Szeroki wybór utwardzaczy do lakieru znajdziesz na eKobieca.pl – wypróbuj i ciesz się trwałym lakierem na dłużej!